Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
| Series | – |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Resistance @ 0°C | 1 kOhms |
| Resistance Tolerance | ±0.2% |
| RTD Material | Platinum (Pt) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Termination | PC Pins |
| Accuracy | ±0.5°C |
| Temperature Coefficient | – |
| Current | 1 mA |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Base Product Number | HEL-776 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.