Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Sensor Type | Analog |
| Sensing Temperature – Local | -40°C ~ 150°C |
| Sensing Temperature – Remote | – |
| Output Type | Analog Current |
| Voltage – Supply | 2.3V ~ 5.5V |
| Resolution | 16 b |
| Features | – |
| Accuracy – Highest (Lowest) | ±1.2°C (±2.5°C) |
| Test Condition | -40°C ~ 150°C |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Grade | – |
| Qualification | – |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154″, 3.90mm Width), 7 leads |
| Supplier Device Package | 7-SOIC |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.