Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Microchip Technology |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Sensor Type | Digital, Local |
| Sensing Temperature – Local | -55°C ~ 125°C |
| Sensing Temperature – Remote | – |
| Output Type | I2C/SMBus |
| Voltage – Supply | 1.7V ~ 5.5V |
| Resolution | 11 b |
| Features | One-Shot, Output Switch, Programmable Limit, Programmable Resolution |
| Accuracy – Highest (Lowest) | ±2°C (±3°C) |
| Test Condition | -20°C ~ 100°C (-40°C ~ 125°C) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-UFDFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 8-UDFN (2×3) |
| Base Product Number | AT30TS74 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.