Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Innovative Sensor Technology, USA Division |
| Series | – |
| Packaging | Bag |
| Part Status | Active |
| Sensor Type | Digital |
| Sensing Temperature – Local | -10°C ~ 60°C |
| Sensing Temperature – Remote | – |
| Output Type | 3-Wire Serial |
| Voltage – Supply | 2.97V ~ 5.5V |
| Resolution | 11 b |
| Features | – |
| Accuracy – Highest (Lowest) | ±0.1°C |
| Test Condition | 5°C ~ 45°C |
| Operating Temperature | -10°C ~ 60°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) |
| Supplier Device Package | TO-92 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.