Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Sensor Type | Digital, Local |
| Sensing Temperature – Local | -40°C ~ 125°C |
| Sensing Temperature – Remote | – |
| Output Type | SMBus |
| Voltage – Supply | 1.4V ~ 3.6V |
| Resolution | 12 b |
| Features | One-Shot, Output Switch, Programmable Limit, Shutdown Mode, Standby Mode |
| Accuracy – Highest (Lowest) | ±0.75°C (±1°C) |
| Test Condition | -20°C ~ 85°C (-40°C ~ 125°C) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6-UFBGA, DSBGA |
| Supplier Device Package | 6-DSBGA |
| Base Product Number | TMP108 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.