Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Sensor Type | Analog, Local |
| Sensing Temperature – Local | -40°C ~ 125°C |
| Sensing Temperature – Remote | – |
| Output Type | Analog Voltage |
| Voltage – Supply | 2.7V ~ 10V |
| Resolution | 6.25mV/°C |
| Features | – |
| Accuracy – Highest (Lowest) | ±3°C (±4°C) |
| Test Condition | 25°C (-40°C ~ 125°C) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Supplier Device Package | SOT-23-3 |
| Base Product Number | LM60 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.