Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Microchip Technology |
| Series | – |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Sensor Type | Digital, Local |
| Sensing Temperature – Local | -40°C ~ 125°C |
| Sensing Temperature – Remote | – |
| Output Type | I2C/SMBus |
| Voltage – Supply | 2.7V ~ 5.5V |
| Resolution | 12 b |
| Features | Output Switch, Programmable Limit, Programmable Resolution, Shutdown Mode |
| Accuracy – Highest (Lowest) | ±0.5°C (±1°C) |
| Test Condition | -20°C ~ 100°C (-40°C ~ 125°C) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118″, 3.00mm Width) |
| Supplier Device Package | 8-MSOP |
| Base Product Number | MCP9808 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.