Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Microchip Technology |
| Series | – |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Transistor Type | PNP |
| Current – Collector (Ic) (Max) | 4 A |
| Voltage – Collector Emitter Breakdown (Max) | 80 V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 600mV @ 125mA, 1A |
| Current – Collector Cutoff (Max) | 10µA |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 40 @ 100mA, 1V |
| Power – Max | 25 W |
| Frequency – Transition | – |
| Operating Temperature | -65°C ~ 200°C (TJ) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-213AA, TO-66-2 |
| Supplier Device Package | TO-66 (TO-213AA) |
| Base Product Number | 2N3741 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.