Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Good-Ark Semiconductor |
| Series | – |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Transistor Type | PNP |
| Current – Collector (Ic) (Max) | 600 mA |
| Voltage – Collector Emitter Breakdown (Max) | 40 V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 500mV @ 1mA, 10mA |
| Current – Collector Cutoff (Max) | 100nA (ICBO) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 50 @ 10mA, 10V |
| Power – Max | 600 mW |
| Frequency – Transition | 300MHz |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C (TJ) |
| Grade | – |
| Qualification | – |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-205AD, TO-39-3 Metal Can |
| Supplier Device Package | TO-39 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.