Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | EAO |
| Series | 31 |
| Packaging | Bag |
| Part Status | Not For New Designs |
| Mounting Type | Panel Mount, Front |
| Type | Standard, Illuminated |
| Circuit | 6PST-3NO/3NC |
| Switch Function | On-Off, Off-On |
| Current Rating (Amps) | 3A (AC), 2A (DC) |
| Voltage Rating – AC | 125 V |
| Voltage Rating – DC | 24 V |
| Actuator Type | Rectangular, Button (Not Included) |
| Color – Actuator/Cap | – |
| Illumination Type, Color | – |
| Illumination Voltage (Nominal) | – |
| Termination Style | Solder Lug |
| Ingress Protection | IP67 – Dust Tight, Waterproof |
| Features | – |
| Panel Cutout Dimensions | Circular – 16.20mm Dia |
| Operating Temperature | -25°C ~ 55°C |
| Mechanical Life | 1,000,000 Cycles |
| Electrical Life | 50,000 Cycles |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.