Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
| Series | AML31 |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Type | Standard |
| Circuit | DPST-NO (DM) |
| Switch Function | Off-On |
| Current Rating (Amps) | 10A (AC/DC) |
| Voltage Rating – AC | 125 V |
| Voltage Rating – DC | 30 V |
| Actuator Type | Rectangular, Button (Not Included) |
| Actuator Marking | No Marking |
| Color – Actuator/Cap | – |
| Illumination Type, Color | – |
| Illumination Voltage (Nominal) | – |
| Termination Style | Quick Connect – 0.187″ (4.7mm) |
| Ingress Protection | – |
| Features | – |
| Panel Cutout Dimensions | Rectangular – 29.00mm x 19.00mm |
| Operating Temperature | – |
| Mechanical Life | 25,000 Cycles |
| Electrical Life | 25,000 Cycles |
| Base Product Number | AML31 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.