Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | IDEC |
| Series | HE2B |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Free Hanging |
| Type | – |
| Circuit | – |
| Switch Function | – |
| Current Rating (Amps) | 1A (AC/DC) |
| Voltage Rating – AC | 125 V |
| Voltage Rating – DC | 30 V |
| Actuator Type | – |
| Color – Actuator/Cap | – |
| Illumination Type, Color | – |
| Illumination Voltage (Nominal) | – |
| Termination Style | Solder Lug |
| Ingress Protection | IP65 – Dust Tight, Water Resistant |
| Features | – |
| Panel Cutout Dimensions | Circular – 16.20mm Dia |
| Operating Temperature | -10°C ~ 60°C |
| Mechanical Life | 100,000 Cycles |
| Electrical Life | 100,000 Cycles |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.