Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | IDEC |
| Series | LBW |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Panel Mount, Front |
| Type | Standard |
| Circuit | DPDT |
| Switch Function | On-On |
| Current Rating (Amps) | 100mA (AC/DC) |
| Voltage Rating – AC | 125 V |
| Voltage Rating – DC | 30 V |
| Actuator Type | Round, Button, Flush |
| Actuator Marking | No Marking |
| Color – Actuator/Cap | Blue |
| Illumination Type, Color | – |
| Illumination Voltage (Nominal) | – |
| Termination Style | PC Pin |
| Ingress Protection | IP65 – Dust Tight, Water Resistant |
| Features | – |
| Panel Cutout Dimensions | Circular – 22.30mm Dia |
| Operating Temperature | -25°C ~ 60°C |
| Mechanical Life | 250,000 Cycles |
| Electrical Life | 50,000 Cycles |
| Base Product Number | LBW6B |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.