Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Eaton Electrical |
| Series | FAK |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Type | Standard |
| Circuit | DPST-NO/NC |
| Switch Function | On-Mom, Off-Mom |
| Current Rating (Amps) | 6A (AC), 3A (DC) |
| Voltage Rating – AC | 115 V |
| Voltage Rating – DC | 24 V |
| Actuator Type | Round, Button, Domed |
| Color – Actuator/Cap | Black |
| Illumination Type, Color | – |
| Illumination Voltage (Nominal) | – |
| Termination Style | Screw Terminal |
| Ingress Protection | IP67/IP69K – Dust Tight, Water Resistant, Waterproof |
| Features | – |
| Panel Cutout Dimensions | Circular – 22.50mm Dia |
| Operating Temperature | -25°C ~ 70°C |
| Mechanical Life | 5,000,000 Cycles |
| Electrical Life | 1,000,000 Cycles |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.