Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | E-Switch |
| Series | PVHC7 |
| Packaging | Box |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Panel Mount, Front |
| Circuit | SPST |
| Switch Function | Off-On |
| Current Rating (Amps) | 20A (DC) |
| Voltage Rating – AC | 250 V |
| Actuator Type | Round, Button, Flush |
| Termination Style | Solder Lug |
| Ingress Protection | IP67 – Dust Tight, Waterproof |
| Panel Cutout Dimensions | Circular – 22.00mm Dia |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.