Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | IDEC |
| Series | A6 |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Panel Mount, Front |
| Type | Standard, Illuminated |
| Circuit | SPDT |
| Switch Function | On-Mom |
| Current Rating (Amps) | 1A (AC/DC) |
| Voltage Rating – AC | 120 V |
| Voltage Rating – DC | 24 V |
| Actuator Type | Rectangular, Button |
| Actuator Marking | No Marking |
| Color – Actuator/Cap | Red |
| Illumination Type, Color | LED, Red |
| Illumination Voltage (Nominal) | 24 VAC/DC |
| Termination Style | Solder, Quick Connect – 0.110″ (2.8mm) |
| Ingress Protection | IP65 – Dust Tight, Oil and Water Resistant |
| Features | – |
| Panel Cutout Dimensions | Circular – 16.20mm Dia |
| Operating Temperature | -25°C ~ 55°C |
| Mechanical Life | 1,000,000 Cycles |
| Electrical Life | 100,000 Cycles |
| Base Product Number | AL6H |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.