Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | CFSensor |
| Series | – |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Applications | Board Mount |
| Pressure Type | Differential |
| Operating Pressure | ±0.36PSI (±2.5kPa) |
| Output Type | Analog |
| Output | 0.5 V ~ 4.5 V |
| Accuracy | ±2.5% |
| Voltage – Supply | 5V |
| Port Size | Male – 0.13″ (3.17mm) Tube, Dual |
| Port Style | Barbed |
| Features | Amplified Output, Temperature Compensated |
| Termination Style | Surface Mount (SMD,SMT) |
| Maximum Pressure | 1.81PSI (12.5kPa) |
| Operating Temperature | -20°C ~ 100°C |
| Grade | – |
| Qualification | – |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SMD, Gull Wing, Top Port |
| Supplier Device Package | 8-SMT |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.