Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | ESDA |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Last Time Buy |
| Type | Zener |
| Unidirectional Channels | 1 |
| Voltage – Reverse Standoff (Typ) | 6.3V |
| Voltage – Breakdown (Min) | 6.9V |
| Voltage – Clamping (Max) @ Ipp | 13.2V |
| Current – Peak Pulse (10/1000µs) | 80A (8/20µs) |
| Power – Peak Pulse | 1100W (1.1kW) |
| Power Line Protection | No |
| Applications | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency | – |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 2-UDFN |
| Supplier Device Package | 1610 |
| Base Product Number | ESDA8 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.