Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | STMicroelectronics |
| Series | LDP |
| Packaging | Cut Tape (CT), Tape & Box (TB) |
| Part Status | Last Time Buy |
| Type | Zener |
| Unidirectional Channels | 1 |
| Voltage – Reverse Standoff (Typ) | 24V |
| Voltage – Breakdown (Min) | 25V |
| Voltage – Clamping (Max) @ Ipp | 40V |
| Current – Peak Pulse (10/1000µs) | 30A (8/20µs) |
| Power – Peak Pulse | – |
| Power Line Protection | No |
| Applications | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency | 8000pF @ 1MHz |
| Operating Temperature | – |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | R-6, Axial |
| Supplier Device Package | R-6 |
| Base Product Number | LDP24 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.