Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Diodes Incorporated |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Type | Zener |
| Unidirectional Channels | 1 |
| Voltage – Reverse Standoff (Typ) | 27V |
| Voltage – Breakdown (Min) | 30V |
| Voltage – Clamping (Max) @ Ipp | 43.7V |
| Current – Peak Pulse (10/1000µs) | 5.15A |
| Power – Peak Pulse | 225W |
| Power Line Protection | No |
| Applications | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency | – |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | POWERDI®123 |
| Supplier Device Package | PowerDI™ 123 |
| Base Product Number | DFLT27 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.