Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Series | 74ALS |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Logic Type | Binary Counter |
| Direction | Up, Down |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Reset | Synchronous |
| Timing | Synchronous |
| Count Rate | 35 MHz |
| Trigger Type | Positive Edge |
| Voltage – Supply | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 24-SOIC (0.295″, 7.50mm Width) |
| Supplier Device Package | 24-SOIC |
| Base Product Number | 74ALS869 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.