Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Series | 4000 |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Logic Type | Binary Counter |
| Direction | Up |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Bits per Element | 14 |
| Reset | Asynchronous |
| Timing | – |
| Count Rate | 24 MHz |
| Trigger Type | Negative Edge |
| Voltage – Supply | 3 V ~ 20 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Grade | Automotive |
| Qualification | AEC-Q100 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154″, 3.90mm Width) |
| Supplier Device Package | 16-SO |
| Base Product Number | HCF4060 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.