Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Micron Technology Inc. |
| Series | StrataFlash™ |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Obsolete |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Memory Format | FLASH |
| Technology | FLASH – NOR |
| Memory Size | 128Mbit |
| Memory Organization | 16M x 8, 8M x 16 |
| Memory Interface | Parallel |
| Write Cycle Time – Word, Page | 75ns |
| Access Time | 75 ns |
| Voltage – Supply | 2.7V ~ 3.6V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 56-TSOP |
| Supplier Device Package | 56-TFSOP (0.724″, 18.40mm Width) |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.