Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Microchip Technology |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| DigiKey Programmable | Verified |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Memory Format | EEPROM |
| Technology | EEPROM |
| Memory Size | 1Kbit |
| Memory Organization | 64 x 16 |
| Memory Interface | Microwire |
| Clock Frequency | 2 MHz |
| Write Cycle Time – Word, Page | 6ms |
| Voltage – Supply | 2.5V ~ 5.5V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOT-23-6 |
| Supplier Device Package | SOT-23-6 |
| Base Product Number | 93LC46 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.