Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Infineon Technologies |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Not For New Designs |
| Switch Type | General Purpose |
| Number of Outputs | 2 |
| Ratio – Input:Output | 1:1 |
| Output Configuration | High Side |
| Output Type | P-Channel |
| Interface | On/Off |
| Voltage – Load | 4.5V ~ 42V |
| Voltage – Supply (Vcc/Vdd) | Not Required |
| Current – Output (Max) | 250mA |
| Rds On (Typ) | 2.5Ohm |
| Input Type | Non-Inverting |
| Features | – |
| Fault Protection | Over Temperature, UVLO |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount, Wettable Flank |
| Supplier Device Package | PG-TSON-10-2 |
| Package / Case | 10-TFDFN Exposed Pad |
| Base Product Number | ITS42K5 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.