Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Rohm Semiconductor |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Switch Type | General Purpose |
| Number of Outputs | 1 |
| Ratio – Input:Output | 1:1 |
| Output Configuration | High Side |
| Output Type | N-Channel |
| Interface | On/Off |
| Voltage – Load | 4.5V ~ 36V |
| Voltage – Supply (Vcc/Vdd) | Not Required |
| Current – Output (Max) | 9A |
| Rds On (Typ) | 90mOhm |
| Input Type | CMOS |
| Features | – |
| Fault Protection | Current Limiting (Fixed), Open Load Detect, Over Temperature, Over Voltage |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Grade | Automotive |
| Qualification | AEC-Q100 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 8-SOP-J |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154″, 3.90mm Width) |
| Base Product Number | BV1HD090 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.