Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | onsemi |
| Series | ecoSWITCH™ |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Switch Type | General Purpose |
| Number of Outputs | 1 |
| Ratio – Input:Output | 1:1 |
| Output Configuration | High Side |
| Output Type | N-Channel |
| Interface | On/Off |
| Voltage – Load | 0.5V ~ 13.5V |
| Voltage – Supply (Vcc/Vdd) | 3V ~ 5.5V |
| Current – Output (Max) | 6A |
| Rds On (Typ) | 18mOhm |
| Input Type | Non-Inverting |
| Features | Slew Rate Controlled |
| Fault Protection | – |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Grade | – |
| Qualification | – |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 8-DFN (2×2) |
| Package / Case | 8-VFDFN Exposed Pad |
| Base Product Number | NCP45525 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.