Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | onsemi |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Switch Type | General Purpose |
| Number of Outputs | 1 |
| Ratio – Input:Output | 1:1 |
| Output Configuration | High Side |
| Output Type | P-Channel |
| Interface | On/Off |
| Voltage – Load | 3V ~ 20V |
| Voltage – Supply (Vcc/Vdd) | 2.5V ~ 8V |
| Current – Output (Max) | 1.8A |
| Rds On (Typ) | 95mOhm |
| Input Type | Non-Inverting |
| Features | – |
| Fault Protection | – |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | SuperSOT™-6 |
| Package / Case | SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6 |
| Base Product Number | FDC6326 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.