Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Rohm Semiconductor |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Not For New Designs |
| Motor Type – Stepper | Bipolar |
| Motor Type – AC, DC | Brushless DC (BLDC) |
| Function | Driver – Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Output Configuration | Half Bridge (2) |
| Interface | Logic |
| Technology | Bipolar |
| Step Resolution | – |
| Applications | Fan Motor Driver |
| Current – Output | 700mA |
| Voltage – Supply | 3V ~ 14V |
| Voltage – Load | – |
| Operating Temperature | -40°C ~ 100°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.173″, 4.40mm Width) |
| Supplier Device Package | 8-SOP |
| Base Product Number | BA6908 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.