Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Rohm Semiconductor |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Motor Type – Stepper | Bipolar |
| Motor Type – AC, DC | Brushless DC (BLDC) |
| Function | Driver – Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Output Configuration | Half Bridge (2) |
| Interface | – |
| Technology | DMOS |
| Step Resolution | – |
| Applications | Fan Motor Driver |
| Current – Output | 1.2A |
| Voltage – Supply | 4.5V ~ 16V |
| Voltage – Load | 0.4V (Max) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 10-UFDFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | VSON010X3030 |
| Base Product Number | BD61248 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.