Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Rohm Semiconductor |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Motor Type – Stepper | Bipolar |
| Motor Type – AC, DC | – |
| Function | Driver – Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Output Configuration | Half Bridge (4) |
| Interface | Parallel |
| Technology | Power MOSFET |
| Step Resolution | – |
| Applications | General Purpose |
| Current – Output | 1.2A |
| Voltage – Supply | 3V ~ 5.5V |
| Voltage – Load | 16V ~ 28V |
| Operating Temperature | -25°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 40-VSSOP (0.213″, 5.40mm Width) Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 40-HTSSOP-B |
| Base Product Number | BD6384 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.