Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Rohm Semiconductor |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Active |
| Motor Type – Stepper | Bipolar |
| Motor Type – AC, DC | Brushless DC (BLDC) |
| Function | Controller – Speed |
| Output Configuration | Pre-Driver – Half Bridge (2) |
| Interface | PWM |
| Technology | NMOS, PMOS |
| Step Resolution | – |
| Applications | Fan Controller |
| Current – Output | 12mA |
| Voltage – Supply | 4.3V ~ 17V |
| Voltage – Load | – |
| Operating Temperature | -40°C ~ 100°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-LSSOP (0.173″, 4.40mm Width) |
| Supplier Device Package | 16-SSOP-B |
| Base Product Number | BD6973 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.