Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | EDAC Inc. |
| Series | 302 |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Card Type | Non Specified – Dual Edge |
| Gender | Female |
| Number of Positions/Bay/Row | 60 |
| Number of Positions | 120 |
| Card Thickness | 0.051″ ~ 0.071″ (1.30mm ~ 1.80mm) |
| Number of Rows | 2 |
| Pitch | 0.050″ (1.27mm) |
| Read Out | Dual |
| Features | Board Guide |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Termination | Solder |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Finish Thickness | 30.0µin (0.76µm) |
| Contact Type | Cantilever |
| Color | Black |
| Flange Feature | – |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Material – Insulation | Polyphenylene Sulfide (PPS) |
| Termination Rows | 2 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.