Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | TE Connectivity ALCOSWITCH Switches |
| Series | DPS9 |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Not For New Designs |
| Output Code | Hexadecimal |
| Read Out | 0 ~ 15 |
| Number of Sections | 1 |
| Display Characters – Height | 0.169″ (4.30mm) |
| Actuator Type | Pushwheel |
| Contact Rating @ Voltage | 0.4VA @ 20VAC/DC |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Contact Finish | Gold |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Termination Style | Card Edge/Solder Pad |
| End Caps | Sold Separately |
| Section Width | 0.315″ (8.00mm) |
| Panel Cutout Dimensions | – |
| Features | – |
| Operating Temperature | -20°C ~ 80°C |
| Depth Behind Flange | 39.00mm |
| Housing Material | Polyphenylene Oxide (PPO) |
| Color | Black |
| Electrical Life | – |
| Base Product Number | 1437603 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.