Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Omron Electronics Inc-EMC Div |
| Series | A7CN |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Output Code | BCD |
| Read Out | 0 ~ 9 |
| Number of Sections | 1 |
| Display Characters – Height | 0.134″ (3.40mm) |
| Actuator Type | Pushwheel |
| Contact Rating @ Voltage | 0.1A @ 28VDC |
| Contact Material | – |
| Contact Finish | – |
| Mounting Type | Panel Mount, Screw |
| Termination Style | PC Pin |
| End Caps | Sold Separately |
| Section Width | 0.236″ (6.00mm) |
| Panel Cutout Dimensions | – |
| Features | – |
| Operating Temperature | -10°C ~ 65°C |
| Depth Behind Flange | 15.70mm |
| Housing Material | – |
| Color | Black |
| Electrical Life | 20,000 Cycles |
| Base Product Number | A7CN |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.