Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | E-Switch |
| Series | JS5208 |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Type | Navigation Switch, 2 – Axis |
| Actuator Type | Plunger for Cap |
| Switch Function | 4-Way Directional, Center Select |
| Functions, Extra | – |
| Output | Digital (Mechanical Switch) |
| Voltage – Supply | – |
| Current Rating (Amps) | 20mA (DC) |
| Voltage Rating – DC | 15 V |
| Contact Material | – |
| Contact Finish | – |
| Resistance | 100 mOhms |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Termination Style | Gull Wing |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Panel Cutout Dimensions | – |
| Ingress Protection | – |
| Features | – |
| Mechanical Life | 100,000 Cycles |
| Electrical Life | 100,000 Cycles |
| Operating Force | 280/500gf |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.