Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Lite-On Inc. |
| Series | – |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Number of Characters | 1 |
| Size / Dimension | 1.090″ H x 0.783″ W x 0.330″ D (27.69mm x 19.90mm x 8.38mm) |
| Digit/Alpha Size | 0.80″ (20.32mm) |
| Display Type | 7-Segment |
| Common Pin | Common Cathode |
| Color | Green |
| Voltage – Forward (Vf) (Typ) | 2.1V |
| Current – Test | 20mA |
| Millicandela Rating | 2.4mcd |
| Wavelength – Peak | 565nm |
| Power Dissipation (Max) | 75mW |
| Package / Case | 18-DIP (0.600″, 15.24mm), 13 Leads |
| Base Product Number | LTS-3403 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.