Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Lite-On Inc. |
| Series | – |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Number of Characters | 1 |
| Size / Dimension | 0.738″ H x 0.388″ W x 0.200″ D (18.75mm x 9.85mm x 5.08mm) |
| Digit/Alpha Size | 0.30″ (7.62mm) |
| Display Type | 7-Segment |
| Common Pin | Common Cathode |
| Color | Red |
| Voltage – Forward (Vf) (Typ) | 2V |
| Current – Test | 20mA |
| Millicandela Rating | 2mcd |
| Wavelength – Peak | 635nm |
| Power Dissipation (Max) | 75mW |
| Package / Case | 14-DIP (0.300″, 7.62mm), 10 Leads |
| Base Product Number | LTS-315 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.