Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Lite-On Inc. |
| Series | – |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Number of Characters | 1 |
| Size / Dimension | 0.984″ H x 0.630″ W x 0.374″ D (25.00mm x 16.00mm x 9.50mm) |
| Digit/Alpha Size | 0.50″ (12.70mm) |
| Display Type | 16-Segment, Alphanumeric |
| Common Pin | Common Anode |
| Color | Red |
| Voltage – Forward (Vf) (Typ) | 2V |
| Current – Test | 20mA |
| Millicandela Rating | 2.2mcd |
| Wavelength – Peak | 635nm |
| Power Dissipation (Max) | 75mW |
| Package / Case | 18-DIP (0.500″, 12.70mm) |
| Base Product Number | LTP-587 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.