Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Kingbright |
| Series | – |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Number of Characters | 1 |
| Size / Dimension | 1.339″ H x 0.945″ W x 0.413″ D (34.00mm x 24.00mm x 10.50mm) |
| Digit/Alpha Size | 1.00″ (25.40mm) |
| Display Type | 7-Segment |
| Common Pin | Common Anode |
| Color | Red |
| Voltage – Forward (Vf) (Typ) | 4V |
| Current – Test | 20mA |
| Millicandela Rating | 23mcd |
| Wavelength – Peak | 627nm |
| Power Dissipation (Max) | 150mW |
| Package / Case | 10-DIP (1.200″, 30.48mm) |
| Base Product Number | SA10-21 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.