Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Manufacturer | Toshiba Semiconductor and Storage |
| Series | – |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Number of Channels | 1 |
| Voltage – Isolation | 5000Vrms |
| Current Transfer Ratio (Min) | 200% @ 500µA |
| Current Transfer Ratio (Max) | 400% @ 500µA |
| Turn On / Turn Off Time (Typ) | 3µs, 3µs |
| Rise / Fall Time (Typ) | 2µs, 3µs |
| Input Type | DC |
| Output Type | Transistor |
| Voltage – Output (Max) | 80V |
| Current – Output / Channel | 50mA |
| Voltage – Forward (Vf) (Typ) | 1.25V |
| Current – DC Forward (If) (Max) | 50 mA |
| Vce Saturation (Max) | 300mV |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6-SOIC (0.173″, 4.40mm Width), 4 Leads |
| Supplier Device Package | 6-SO, 4 Lead |
| Base Product Number | TLP383 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.