Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Coilcraft |
| Series | 0201DS |
| Packaging | Strip |
| Part Status | Active |
| Type | Wirewound |
| Material – Core | Ceramic |
| Inductance | 1.5 nH |
| Tolerance | ±5% |
| Current Rating (Amps) | 600 mA |
| Current – Saturation (Isat) | – |
| Shielding | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 90mOhm Max |
| Q @ Freq | 28 @ 900MHz |
| Frequency – Self Resonant | 17GHz |
| Ratings | – |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency – Test | 250 MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Supplier Device Package | 0201 |
| Size / Dimension | 0.023″ L x 0.018″ W (0.58mm x 0.46mm) |
| Height – Seated (Max) | 0.018″ (0.45mm) |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.