Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Bourns Inc. |
| Series | SDR0302 |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Material – Core | Ferrite |
| Inductance | 4.7 µH |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 1.2 A |
| Current – Saturation (Isat) | 1.35A |
| Shielding | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 150mOhm Max |
| Q @ Freq | 18 @ 7.96MHz |
| Frequency – Self Resonant | 45MHz |
| Ratings | – |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency – Test | 1 kHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Supplier Device Package | – |
| Size / Dimension | 0.118″ L x 0.110″ W (3.00mm x 2.80mm) |
| Height – Seated (Max) | 0.110″ (2.80mm) |
| Base Product Number | SDR0302 |










Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.