Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Würth Elektronik |
| Series | WE-HCFT |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Material – Core | Manganese Zinc Ferrite (MnZn) |
| Inductance | 65 µH |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 17.2 A |
| Current – Saturation (Isat) | 26.6A |
| Shielding | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 14.44mOhm Max |
| Q @ Freq | – |
| Frequency – Self Resonant | 4.28MHz |
| Ratings | – |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency – Test | 100 kHz |
| Features | – |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Nonstandard |
| Supplier Device Package | – |
| Size / Dimension | 1.417″ L x 1.358″ W (36.00mm x 34.50mm) |
| Height – Seated (Max) | 1.378″ (35.00mm) |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.