Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Coilcraft |
| Series | 0603DC |
| Packaging | Strip |
| Part Status | Active |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Material – Core | Ceramic |
| Inductance | 18 nH |
| Tolerance | ±5% |
| Current Rating (Amps) | 2 A |
| Current – Saturation (Isat) | – |
| Shielding | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 78mOhm Max |
| Q @ Freq | 80 @ 900MHz |
| Frequency – Self Resonant | 2.95GHz |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency – Test | 250 MHz |
| Features | – |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package | 0603 |
| Size / Dimension | 0.067″ L x 0.039″ W (1.70mm x 0.99mm) |
| Height – Seated (Max) | 0.035″ (0.89mm) |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.