Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Vishay Dale |
| Series | IHLP-4040DZ-5A |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Type | – |
| Material – Core | Metal Composite |
| Inductance | 68 µH |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 2.4 A |
| Current – Saturation (Isat) | 3.5A |
| Shielding | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 252mOhm Max |
| Q @ Freq | – |
| Frequency – Self Resonant | 4.02MHz |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Inductance Frequency – Test | 100 kHz |
| Features | – |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Supplier Device Package | – |
| Size / Dimension | 0.425″ L x 0.400″ W (10.80mm x 10.16mm) |
| Height – Seated (Max) | 0.157″ (4.00mm) |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.