Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Bourns Inc. |
| Series | SRU8028 |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Material – Core | Ferrite |
| Inductance | 4.7 µH |
| Tolerance | ±30% |
| Current Rating (Amps) | 3.7 A |
| Current – Saturation (Isat) | 3.2A |
| Shielding | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 20mOhm |
| Q @ Freq | 15 @ 7.96MHz |
| Frequency – Self Resonant | 50MHz |
| Ratings | – |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency – Test | 100 kHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Supplier Device Package | – |
| Size / Dimension | 0.315″ L x 0.315″ W (8.00mm x 8.00mm) |
| Height – Seated (Max) | 0.122″ (3.10mm) |
| Base Product Number | SRU8028 |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.