Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Bourns Inc. |
| Series | SRN4018TA |
| Packaging | Tape & Reel (TR), Cut Tape (CT), Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Material – Core | Ferrite |
| Inductance | 4.7 µH |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 1.7 A |
| Current – Saturation (Isat) | 2A |
| Shielding | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 70mOhm |
| Q @ Freq | 10 @ 100kHz |
| Frequency – Self Resonant | 58MHz |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency – Test | 100 kHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Size / Dimension | 0.157″ L x 0.157″ W (4.00mm x 4.00mm) |
| Height – Seated (Max) | 0.071″ (1.80mm) |
| Base Product Number | SRN4018TA |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.