Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Vishay Dale |
| Series | IHDM-1008BC-x0 |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Material – Core | Iron Powder |
| Inductance | 10 µH |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 40 A |
| Current – Saturation (Isat) | 68A |
| Shielding | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 2mOhm Max |
| Q @ Freq | – |
| Frequency – Self Resonant | 22MHz |
| Ratings | – |
| Operating Temperature | -40°C ~ 180°C |
| Inductance Frequency – Test | 100 kHz |
| Features | – |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Vertical, 2 PC Pin |
| Supplier Device Package | Vertical, 2 PC Pin |
| Size / Dimension | 1.005″ L x 0.816″ W (25.53mm x 20.73mm) |
| Height – Seated (Max) | 0.896″ (22.75mm) |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.