Açıklama
| ÖZELLİK | AÇIKLAMA |
|---|---|
| Mfr | Coilcraft |
| Series | DO1608C |
| Packaging | Strip |
| Part Status | Active |
| Type | Wirewound |
| Material – Core | Ferrite |
| Inductance | 10 µH |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 1.5 A |
| Current – Saturation (Isat) | 1.1A |
| Shielding | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 160mOhm Max |
| Q @ Freq | – |
| Frequency – Self Resonant | 35MHz |
| Ratings | – |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Inductance Frequency – Test | 100 kHz |
| Features | – |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Supplier Device Package | – |
| Size / Dimension | 0.260″ L x 0.175″ W (6.60mm x 4.45mm) |
| Height – Seated (Max) | 0.115″ (2.92mm) |











Değerlendirmeler
Henüz değerlendirme yapılmadı.